Porządek w skrzynce elektrycznej

 

Biorą pod uwagę coraz większą świadomość inwestorów budujących domy, instalacje elektryczne są wykonywane coraz dokładniej, co w dużej mierze przekłada się na bezpieczeństwo ich użytkowania. Każda instalacja elektryczna musi być wykonywana zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami. Oczywiście przeciętny Kowalski nie zna się na elektryce, ale w skrzynce elektrycznej powinien znajdować się schemat, który łatwo pozwoli identyfikować bezpieczniki.

Najlepsze drzwiczki elektryczne

drzwiczki elektryczneW nowo budowanych domach bardzo ważne jest odpowiednie umiejscowienie skrzynki elektrycznej. Te najczęściej umieszcza się w korytarzu w pobliżu wejścia do domu, by w razie potrzeby móc szybko wyłączyć prąd. Do każdej skrzynki elektrycznej należy dobrać odpowiednie drzwiczki elektryczne tak, by idealnie pasowały na swoje miejsce. Ważne jest, by drzwiczki nie były zbyt ciężkie, co przełoży się komfort ich użytkowania. Wspomniane drzwiczki wykonuje się zazwyczaj z plastiku, ponieważ wyglądają na delikatne, a są przy tym bardzo solidne. Często od wewnętrznej strony drzwiczek elektrycznych znajduje się pole, na którym możemy umieścić informację co za co odpowiada w skrzynce elektrycznej. Dzięki temu nigdy nie będziemy szukać potrzebnego nam schematu elektrycznego. Oczywiście nawet jeśli nie znamy się na elektryce, to każdy elektryk bez problemu zorientuje się w naszej skrzynce elektrycznej, jak tylko zobaczy wspomniany schemat. Owy schemat powinien wykonać elektryk wykonujący instalację elektryczną.

Drzwiczki elektryczne do skrzynki elektrycznej montuje się niemal na samym końcu prac związanych z elektryką. Na każdym etapie prac elektryk musi mieć dobry dostęp do wnętrza skrzynki, a drzwiczki by to tylko utrudniły. Drzwiczki montuje się na wcisk, co pozwala zdemontować je w razie potrzeby.