Praca producenta muzycznego

Branża muzyczna jest niezwykle szeroka i prace może w niej znaleźć cała rzesza utalentowanych ludzi. Trzeba jednak posiadać odpowiednie umiejętności i sporo samozaparcia w dążeniu do celu.

Producent muzyczny tworzy repertuar, z którego wybrać można również muzykę do prezentacji

muzyka do prezentacjiBez tego bowiem szybko można zginąć w tłumie innych osób które próbują się w tej branży wybić. Trzeba umieć walczyć o swoje i wiedzieć jakie decyzje podejmować w odpowiednich sytuacjach. Kiedy zaczynałem w tej branży to robiłem to typowo hobbystycznie. Osoby, który potrzebna była muzyka do filmów krótkometrażowych, bądź innych produkcji zgłaszały się do mnie. Nie brałem wtedy za to żadnych pieniędzy, ponieważ po prostu sprawiało mi to radość. Jednak kiedy skończyłem szkołę średnią to stanąłem przed bardzo ciężkim wyborem. Wiedziałem bowiem, że niezwykle ryzykowne jest rzucenie wszystkiego na jedną szale. Z drugiej strony zdawałem sobie sprawę, że jeżeli pójdę na studia to nie będę w stanie aż tak skupić się na tej pracy i nie rozwinę swoich umiejętności w takim stopniu. Stwierdziwszy jednak, że zaryzykuje i pójdę za głosem serce. Tworzyłem więc muzykę dzień i noc i starałem się znaleźć swoje miejsce na tym rynku. Początki były bardzo ciężka, ponieważ moja muzyka do prezentacji słabo się sprzedawała. Głównie więc skupiałem się na projektach non-profit, które pomagały mi stać się rozpoznawalnym w środowisku. Muzyka do gier była bowiem moją największą miłością i tworzyło mi się ją najłatwiej. Angażowałem się więc w niskobudżetowe produkcje, które kończyły się różnie. Na moje szczęście jednak kilka z nich się udało i zacząłem mieć coraz więcej klientów. Jednak dopiero muzyka do reklamy dała mi prawdziwy zarobek.

Profesjonalnie firmy są bowiem w stanie wiele zapłacić za dobry i spersonalizowany utwór, który idealnie się wpasuje w ich pomysł promocji.