Projekty budynków a otoczenie

 Projekt budynku powinien być dopasowany nie tylko do naszych potrzeb, ale także to tego, co już się znajduje w pobliżu tego terenu. Można dobrze dobrać dom do wielkości działki, pozostałych zabudowań w okolicy, jak również do terenu zielonego i koncepcji ogrodu wokół domu.

Projekty budynków i tereny zielone

projekty budynków we WrocławiuPrzykładem tego że projekty budynków we Wrocławiu powinny się wpasowywać w otoczenie są nowe budynki stawiane w zabytkowych dzielnicach. Źle by to wyglądało gdyby koło średniowiecznego kościoła staną nagle wieżowiec ze stali i szkła. Trzeba wykonać taki projekt, by nawiązywał stylem to otoczenia budowli. Nie musi to być blok z czerwonej cegły, jednak nie można stawiać na ekstrawaganckie bryły. Jeśli budujemy dom w głębi lasu czy blisko terenów zielonych to także warto jest postawić na pasujące projekty. Dom z drewna byłby wtedy idealny, jednak sprawdzi się także dom w stylu klasycznym, tradycyjnym. I odwrotnie, budując cokolwiek w centrum miasta lepiej jest postawić na współczesny design i nowatorskie dekoracje, niż stawiać zwykły prosty blok. Nie możemy się oczywiście kierować jedynie tym, co znajduje się dookoła nas. Na przedmieściach z pewnością znajdziemy różne domy, od tradycyjnych z czerwona dachówką i jasnym tynkiem, bo nowoczesne domy z płaskim dachem. Całość jednak wydaje się być dosyć spójna. Lepiej jest postawić na eksperymenty we wnętrzu domu, bo tam też łatwiej jest coś potem wymienić jeśli się nam zbudzi. Bryły budynku nie zmienimy bez wyburzania ścian.

Warto jest sobie zwizualizować jak będzie wyglądał nasz dom w otoczeniu, a także czy na pewno jest to czego chcemy. Proste konstrukcje są najbardziej uniwersalne, najłatwiej dobiera się tam meble i dekoracje do wnętrz. Nowoczesne rozwiązania również mogą być mało skomplikowane.