Przeznaczenie pilarek tarczowych

Najczęściej pilarki tarczowe używane są w firmach, zajmujących się np. produkcją różnego typu przedmiotów wykonywanych z drewna, lub materiały drewnopodobnego. Znajdują one także zastosowanie w gospodarstwach domowych, w których jest potrzeba szybkiego pocięcia drewna, lub płyt z tego materiału.

Pilarki tarczowe są niezbędne na każdej budowie i przy remoncie

pilarka tarczowa hitachiJednym z najlepszych tego typu elektronarzędzi, jest pilarka tarczowa hitachi. To wiodąca firma, produkująca różnego typu sprzęt elektryczny (elektronarzędzia), mająca na rynku już ugruntowana pozycję. Mają one lekką i ergonomiczną konstrukcję, a ich silniki są przystosowane do dużych obciążeń. Posiadają funkcję wydmuchu powietrza co staje się niezbędne przy długotrwałym cięciu. Jeśli np. narysujemy linię po której ma poruszać się pilarka, może ona zostać zasłonięta przez powstające podczas cięcia trociny. Jest to o tyle niewygodne, że możemy „zboczyć” z tej linii i uciąć taki element krzywo. Spowoduje to zapewne straty w materiale, oraz (przy okazji), gotówce. Przy częstszych „pomyłkach” takie zachowanie nie jest pożądane. To dlatego tak prosty pomysł, jak wydmuch powietrza staje się niezbędny w każdej pilarce. Niestety nie wszystkie mają te opcję. Przy projektowaniu tej pilarki przyłożono dużą wagę do bezpieczeństwa. Osłona piły jest z aluminium, co dodaje jej lekkości, oraz może uchronić tnącego przez kalectwem. Należy pamiętać, że każda pilarka powinna posiadać taką osłonę, jednak w większości są one z innego materiału.

Posiadanie pilarki tarczowej może się okazać także niezbędne w razie remontu naszego domu, czy mieszkania. Może zechcemy zrobić odpowiedni pawlacz do naszego przedpokoju, czy też położyć boazerię na jego ścianach. Pilarka staje się wtedy narzędziem niezbędnym.