Przyrządy do odsysania jamy ustnej

Gabinet dentystyczny to nie jest miejsce, do którego każdy lubi chodzić. Na szczęście dzięki coraz lepszemu wyposażeniu takich gabinetów komfort siedzenia na fotelu dentystycznym rośnie. Wielu ludzi uważa, że chodzenie do dentysty nie sprawia już takiego bólu jak dawniej i dlatego coraz częściej decydują się na ten krok. Oczywiście sukcesem jest nowocześnie wyposażony gabinet.

Sssak do odsysania jamy ustnej w gabinecie dentystycznym

ssaki do odsysaniaNajmniej komfortowe podczas zabiegu dentystycznego jest konieczność ciągłego utrzymywania otwartej jamy ustnej nawet przez parę godzin. Nie możemy jej oczywiście zamknąć, gdyż wtedy zaprzepaścimy efekt całej pracy. Nawet przełknięcie śliny nie wchodzi w grę, gdyż zawiera ona zanieczyszczenia. Aby ułatwić pacjentowi taki stan rzeczy stosuje się ssaki do odsysania śliny z jamy ustnej. To dzięki nim przełykanie śliny nie jest konieczne, gdyż robi to za nas samo urządzenie. Zwykle to urządzenie składa się z wymiennej końcówki ssącej, którą wkładamy do jamy ustnej, wężyka i pompy odsysającej, która generuje podciśnienie. Dzięki elastycznej i zagiętej w haczyk końcówce możemy ją łatwo umieścić w jamie ustnej, tak aby nie sprawiała ona dyskomfortu pacjentowi, a jednocześnie umożliwiała sprawne odsysanie wydzieliny. Końcówka jest specjalnie przygotowana w taki sposób, aby nie zasysała także kawałków skóry, gdyż nie dość, że byłoby to dyskomfortem, to jeszcze uniemożliwiałoby prawidłową pracę urządzenia.

Wyposażenie gabinetu dentystycznego w profesjonalny sprzęt przyciąga klientów. Oczywiście liczą się także umiejętności samego dentysty, jednak bez sprzętu nawet one mogą okazać się niewystarczające. Warto dodać, że taki sprzęt jest często kompleksowo oferowany wraz z fotelem dentystycznym, a nawet niekiedy stanowi także jego integralną część.