Pyszne orzechy nerkowca

Wiele osób nie dba o właściwie zbilansowaną dietę, ponieważ nie mają świadomości tego jak jest ona ważna dla naszego organizmu. Nie bez powodu się mówi, że jesteśmy tym co jemu, gdyż w tym stwierdzeniu jest dużo prawdy.

Ile można spożyć orzechów nerkowca?

orzechy nerkowca sklepCzasem wystarczy zmienić nawyki żywieniowe i wprowadzić choć niewielkie zmiany, aby znacznie poprawić jakość swojego zdrowia. Tu się sprawdza metoda małych kroków, które w konsekwencji prowadzą do dużych celów jak na przykład schudnięcie. Dietetycy od dawna głośno mówią, że każdy z nas powinien wprowadzić do swojej diety orzechy, ponieważ są one prawdziwą bombą witaminową. Oczywiście są kaloryczne, bo w stu gramach znajduje się od  pięciuset do nawet siedmiuset kalorii, zatem bardzo dużo. Jednak trzeba zaznaczyć, że są to zdrowe kalorie, których nie należy unikać, a jedynie spożywać z umiarem. Jeżeli lubimy słodkie przekąski, to na pewno będą nam odpowiadać orzechy nerkowca sklep spożywczy, a także ze zdrową żywnością na pewno będzie je miał w swoim asortymencie. Są dostępne w formie paczuszek o gramaturze od stu do nawet tysiąca gramów, ale możemy je także kupić na wagę. Orzechy nerkowca można spożywać samodzielnie jako przekąskę w ciągu dnia, dodawać do ulubionego musli, do wypieków czy nawet można z nich robić batony energetyczne. To co uwielbiają dzieci, to masło orzechowe, które można z nich zrobić w domowych warunkach, ale można też kupić gotowe w sklepie. Jest ono tak samo wartościowe jak całe orzechy nerkowca.

Dzienna dawka orzechów nie jest określona, ale z uwagi na kaloryczność, warto mieć ją pod kontrolą. Przeważnie wystarczy garść, aby zaspokoić głód, ponieważ są syte przez zawartość kalorii. Mają w sobie mnóstwo witamin i cennych dla naszego zdrowia olejów.