Renowacja starych dachów z papy

 

Papa to bardzo popularny rodzaj pokrycia dachowego, ceniony zwłaszcza za prostotę układania i wytrzymałość. Pokrycia papowe występują praktycznie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dachem płaskim, gdyż jest to jedne z najlepszych rozwiązań. Papa wytrzymuje długo, a po tym okresie można ją wymienić małym kosztem.

Utylizowanie pokryć papowych

utylizacja papyPapa utrzymuje swoje właściwości izolacyjne przez bardzo długi okres, który wynosi zazwyczaj kilkanaście lat. Oczywiście okres ten może być krótszy jeśli występują przez ten czas niekorzystne warunki pogodowe, takie jak duże nasłonecznienie i mrozy. Po tym okresie pokrycia papowe powinno się poddać renowacji lub wymianie papy na nową. W większości przypadków wystarczy tylko, aby papa była na nowo pokryta następną warstwą uszczelniającą, którą nanosi się za pomocą pędzla dekarskiego lub miotły dekarskiej. Jeśli papa jest naprawdę uszkodzona to trzeba wymienić wierzchnią warstwę papy poprzez jej odklejenie i położenie nowej. Papa, zbudowana z asfaltu w bardzo łatwy sposób odchodzi od podłoża po odpowiednim podgrzaniu. Stare arkusze trzeba zebrać i ułożyć na kupę, aby później w odpowiedni sposób się jej pozbyć. Ważna jest w tym przypadku właściwa utylizacja papy, która nie będzie wywierała szkodliwego wpływu na środowisko. Najlepiej przekazać ją specjalistycznej firmie, która zajmuje się papami i we właściwy sposób zajmie się jej składowaniem.

Po jej zutylizowaniu należy pokryć dach nową wierzchnią warstwą papy. Podczas jej układania bardzo ważne jest odpowiednie dogrzanie krawędzi papy, co zapewni właściwą szczelność krawędzi. Jeśli dekarze nie wykonają tego dokładnie, to niestety, ale możemy mieć w przyszłości niespodziankę związaną z przeciekiem. Lepiej zająć się tym ta etapie montażu papy.

Zajrzyj na stronę: http://eko-util.eu