Rodzaje sztucznej trawy

Sztuczna trawa nie różni się niczym od prawdziwej trawy. Stosowana jest do dekoracyjnego wykańczania ogrodów lub dekoracji wnętrz tarasów, balkonów i domów, ponieważ włókna są miękkie i nie reagują na niektóre naprężenia.

Czym się różnią trawy syntetyczne?

polecana sztuczna trawa - cenaTrawa tego typu jest elastyczna i znajduje zastosowanie na placach zabaw, boiskach sportowych czy terenach rekreacyjnych. Aby zwiększyć wytrzymałość trawnika, jako wypełniacz stosuje się piasek kwarcowy, ale ta powłoka nie wytrzyma dużych obciążeń. Trawa wypełniająca jest uważana za najtrwalszą. Włókna pokryte są kwarcem i twardymi granulkami. Ponieważ trawa jest twarda, tego typu nawierzchnia nie nadaje się do terenu i placów zabaw, ale jest doskonałym wyborem do pokrywania boisk piłkarskich i innych obiektów sportowych o dużym obciążeniu. Wypełniacze zmiękczają upadki i zmniejszają prawdopodobieństwo siniaków i obrażeń. Włókna sztucznej trawy są dwojakiego rodzaju. Mamy więc szerokie, karbowane włókna i mają strukturę siateczkową i wykonane metodą ekstruzji z litych włókien, które są połączone w wiązki, co nadaje trawie naturalny wygląd i wytrzymałość. Właściwy dobór wysokiej jakości sztucznej trawy zapewni bezpieczeństwo, estetyczny wygląd terenu, długowieczność i praktyczność w użytkowaniu. To są główne cechy, jakie powinna posiadać polecana sztuczna trawa – Cena trawy syntetycznej nie jest wysoka. dziś ważna jest nie tylko jakość materiału i jego wytrzymałość, ale także to, jak czy produkt może szkodzić naturze. Ekologia naszego świata w większym stopniu cierpi z powodu  chemii, spalin i innych zjawisk naturalnych.

Sztuczna murawa może być dobrym wyborem pod względem ekologicznym, ponieważ ma wiele zalet. Sztuczna murawa jest nie tylko dobrą i opłacalną alternatywą dla trawy naturalnej, ale jest również uważana za całkowicie bezpieczną z punktu widzenia zdrowia człowieka i środowiska.