Rozwój telewizorów.

Telewizory mimo że istnieją na rynku już od blisko stu lat, to nadal nie są technologią doskonałą. Do tej pory nie ma na świecie telewizora, który przekazywałby idealnie oddany, czysty i rzeczywisty obraz.

Rozwój telewizorów pozwala nam na zawieszenie ich na ścianie

uchwyty do TVDostępne technologie próbują jak najwierniej odwzorować przekazywany obraz, jednakże przyjdzie nam na to jeszcze kilka lat poczekać. Jak to wszystko się zaczęło? Telewizory do użytku domowego zaczęły pojawiać się w naszych domach w okolicach lat 30′ ubiegłego wieku. Były to ogromne i bardzo ciężkie telewizory kineskopowe, które wyświetlały obraz czarno-biały w bardzo słabej jakości. Początkowo telewizory rozwijały się bardzo wolno, a można nawet powiedzieć, że ta technologia stała w miejscu, bo dopiero trzydzieści lat później zaczęły pojawiać się kineskopowe telewizory oferujący obraz w kolorze. Były to telewizory pobierające sygnał analogowy w bardzo niskiej rozdzielczości i jakości. Później znowu był przestój. Telewizory co prawda były coraz lepszej jakości, ale technologia dalej się nie zmieniała. W latach 80′ zaczęły pojawiać się telewizory kineskopowe z płaskim ekranem. Nadal były to jednak konstrukcje ciężkie, zajmujące dużo miejsca, a obraz był nadal niskiej rozdzielczości. Na szczęście w latach 90′ w technologii zaczęto kłaść ogromny nacisk na miniaturyzację urządzeń elektronicznych. To właśnie dzięki temu pojawiły się urządzenia takie jak telefony komórkowe, odtwarzacze mp3 i wiele innych. Wiadome było, że kineskop w końcu odejdzie w otchłań muzealnej technologii, gdyż nie dało się go odchudzić. Istną rewolucją były telewizory plazmowe. Po raz pierwszy w domach pojawiły się telewizory w 100% płaskie i do tego bardzo cienkie w porównaniu z tymi kineskopowymi. Technologia ta jednak przegrała z telewizorami LCD, które pozwoliły na jeszcze większą miniaturyzację, a oprócz tego były tańsze dzięki czemu z miejsca stały się częściej kupowane mimo wyświetlania gorszej jakości obrazu od tych plazmowych. Ponadto telewizory LCD oraz w późniejszym czasie OLED pozwalały np. na zamontowanie telewizora na ścianie. Pozwalają na to uchwyty do TV z systemem VESA.

Uchwyty do TV możemy nabyć w większości sklepów, podobnie jak torby fotograficzne, torby foto i wiele innych ciekawych akcesoriów.