Samochody do przewożenia mebli

Jeśli chcesz otworzyć przedsiębiorstwo zajmujące się przewozem towarów musisz zastanowić się w jakie zlecenia chcesz trafiać. Obecnie na rynku jest wiele firm logistycznych, dlatego rynek jest nasycony. Dobrym wyborem byłby przewóz mebli, ponieważ łatwo znaleźć osoby, które aktualnie są w trakcie przeprowadzki. Jednak musisz posiadać samochody, które będą się nadawały do tej usługi.

Jakim samochodem przewozić meble?

przewóz mebliNajważniejsze jest to, że musisz kupować samochodów ciężarowych. Wystarczy Ci bus powyżej trzy i pół tony wagi własnej. Jest to komfortowe, ponieważ takie samochody posiadają o wiele niższe spalanie. Jeśli kupisz wersję wyposażoną w silnik diesla, to unikniesz dużych rachunków za paliwo. Atutem takich aut jest to, że łatwo znaleźć kierowcę, który posiada odpowiednie prawo jazdy. Ich pensja jest również niższa, niż kierowców ciężarówek. Aby przystosować samochód pod usługę, jaką jest przewóz mebli, po pierwsze musisz pozbyć się tylnych siedzeń. Nie przydadzą się, a zyskasz wiele przestrzeni. Poza tym powinieneś zastanowić się nad dodatkowymi mocowaniami na ścianach pojazdu, aby meble nie zmieniały swojej pozycji podczas jazdy, hamowania oraz wykonywania innych manewrów. Oprócz tego niezbędna jest także mata antypoślizgowa. Podczas zmiany prędkości mogą się one przesuwać. Najlepiej wykorzystać gumową tapicerkę, ponieważ jest w miarę tania, a dobrze spełnia swoją rolę. Przystosowanie samochodu nie jest specjalnie drogie oraz można zrobić to samodzielnie w garażu.

Jak przystosujesz auto dostawcze pod tego typu usługi, to możesz spokojnie realizować zlecenia, bez ryzyka uszkodzenia przewożonego towaru. W ten sposób unikniesz strat, a także zyskasz dobrą opinię wśród klientów. W taki sposób powstaje najlepsza reklama, która sprawdza się przez wiele lat funkcjonowania firmy. Od firmowych samochodów wiele zależy.