Sposób na zakwasy

Wiadomo, że jeśli do jazdy na rowerze nie przygotujemy się w odpowiedni sposób to taki trening lub wycieczka może skończyć się źle. Jest to trening wytrzymałościowy, który wymaga naprawdę sporo wysiłku. Podczas jazdy na rowerze wszystkie mięśnie pracują.

rowerOczywiście najbardziej pracują mięśnie nóg. Najczęstszym problemem rozpoczynających rowerzystów są zakwasy. Zanim zatem wsiądziemy na rowery elektryczne lub zwykłe rowery to powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować. Wystarczy wykonywać przez dwa lub trzy tygodnie proste ćwiczenia, które można nazwać rozgrzewką przed pierwszą jazdą. Jeśli jednak nie mamy czasu i chcemy wyruszyć na przejażdżkę to później musimy liczyć się z zakwasami. Jeśli się pojawią to będą naprawdę bardzo uciążliwe. Zakwasy są niczym innym jak opóźnionym bólem mięśniowym. Jest to dolegliwość, która utożsamiana jest z gromadzeniem się w mięśniach kwasu mlekowego. Jest to oczywiście skutek uboczny metabolizmu, ale to nie jest główna przyczyna tego bólu mięśni.

Pojawia się on dopiero dzień po treningu. Zakwasy spowodowane są mikrouszkodzeniami mięśni, które nie były przygotowane na intensywne rozciąganie. Mogą dokuczać nawet przez tydzień. Jest to oczywiście prawidłowy proces. Mięśnie w czasie regeneracji bardzo się wzmacniają. Jednym ze sposobów na zakwasy jest picie soku z wiśni. Badania pokazują, że kiedy przed intensywnym treningiem wypijemy sok z wiśni to wówczas ten może załagodzić specyficzny ból mięśni, który nazywany jest powszechnie zakwasami. Jeśli wypijemy taki sok to ból zakwasów powinien minąć po około 24 godzinach. Wiele osób w momencie kiedy mają zakwasy to korzystają wówczas z sauny. Na napięte mięśnie dobrze działa bowiem wysoka temperatura. Wówczas można w sposób doskonały zredukować ból, który występuje po treningu.

Sposobem na zakwasy może być także wizyta na basenie. Już po przepłynięciu kilku basenów zakwasy mogą zniknąć. Pływanie naprawdę pozwala się zrelaksować. Można dzięki temu rozluźnić także swoje mięśnie. Na zakwasy polecany jest także prysznic. Poleca się na przemian polewać się zimną i ciepłą wodą.

Więcej: http://www.chillride.pl/c-1_6/elektryczne