Sprawa rozwodowa z adwokatem jest łatwiejsza

W polskim systemie prawym, dwie osoby, które wzięły ślub, zawsze mogą się rozłączyć zacząć żyć oddzielnie, biorąc rozwód. Jest to prosta procedura, szczególnie, jeżeli obydwie osoby zgadzają się na przejście przez procedurę rozwodową i nie mają problemów z podziałem majątku. Inaczej ma się sytuacja w sprawach spornych, gdy każdy uważa, że ma rację.

Sprawę rozwodową można zakończyć poprzez ugodę

sprawy rozwodowe pruszcz gdańskiDo zadań sądu należeć będzie rozstrzygnięcie, kto w takiej sytuacji ma rację i kto zawinił oraz jak podzielić majątek. Najważniejsze zawsze na uwadze sądu powinno być dobro dzieci, które powstały w wyniku tego małżeństwa, które własnie się rozpada. W przypadku orzeczenia o winie jednej ze stron, będzie ona miała znacznie mniejszy udział w podziale majątku, który zostanie przyznany przez sąd drugiej stronie. Stracić można praktycznie wszystko, a dodatkowo obłożyć się alimentami. Dlatego, gdy gra idzie o tak dużą stawkę, trzeba wezwać na pomoc prawnika. Jeżeli potrzebny nam adwokat, którego specjalizacją są sprawy rozwodowe Pruszcz Gdański będzie odpowiednim miejscem, aby znaleźć taką osobę. W dobrej kancelarii rozwodowej zostaniemy i o wszystkim poinformowani i podczas procesu nic nas nie zaskoczy. Druga strona, w przypadku konfliktu, też będzie szykowała dla nas pewnie nieprzyjemnie niespodzianki i na pewno nie uda się uniknąć wyciągania brudów z naszego życia.

Liczyć się będzie jednak finalny efekt, a więc brak orzeczenia o winie i równy podział majątku, chyba, że to my jesteśmy w roli ofiary, wówczas adwokat pomoże nam skonstruować odpowiednią linię, dzięki której nasz partner będzie zmuszony oddać nam wszystko przez błąd, który popełnił, na przykład przez zdradę z kimś innym. To pozwoli nam na godne życie po rozwodzie oraz na zaspokojenie naszych potrzeb.