Stosowanie biostymulatorów w uprawie

Uprawa roślin wymaga nieco wiedzy i doświadczenia, ponieważ do ich rozwoju i wzrostu potrzeba wielu czynników. Podstawą jest właściwa gleba, odpowiednia ilość światła słonecznego i wody, ale to nie wszystko. Rośliny trzeba też zasilać.

Jak często stosować stymulatory wzrostu?

stymulator wzrostu pszenicyDla rolnika, hodowcy czy sadownika liczy się, przede wszystkim, jakość plonów i ich ilość gdyż w tym celu je uprawia. Chcąc osiągnąć maksymalne plony, trzeba zainwestować nieco czasu w rośliny i pomoc im w szybkim rozwoju. Najlepszym sposobem na wzmocnienie rośliny jest zastosowanie skutecznego biostymulatora, który oddziałuje na roślinę wielopoziomowo. Przede wszystkim, stymulator wzrostu pszenicy wpływa na procesy zachodzące w komórkach, poprzez organiczne substancje zawarte w produkcie. W jego składzie znajdziemy głównie naturalne ekstrakty i wyciągi roślinne, cenne witaminy i minerały oraz hormony wzrostu pochodzące z alg morskich. Dzięki takiemu składowi, biostymulatory są bezpieczne nie tylko dla rośliny, ale także dla środowiska. Specjaliści zalecają, aby regularnie przez przynajmniej sześć miesięcy stosować biostymulator, aby kompleksowo zaopatrzyć roślinę we wszystkie najważniejsze składniki. Jeżeli chodzi o formę stymulatorów, to najczęściej jest to płyn lub granulat, który się bezpośrednio aplikuje do gleby, w której rośnie roślina. Co do działania tego typu środków, to jest ono długofalowe i pierwsze rezultaty są widoczne już po miesiącu stosowania. Można je kupić niemalże w  każdym sklepie ogrodniczym.

Wiele osób obawia się stosowania biostymulatorów, gdyż nazwa im sugeruje coś sztucznego. Jednakże w rzeczywistości jest zupełnie inaczej, ponieważ są to środki całkowicie naturalne. Ich działanie prowadzi do znacznej poprawy jakości rośliny.