Stosujemy uniwersalną maść konopną

Dostępne na rynku konopne maści uniwersalne zawierają w swoim składzie wszystko to, co jest nam potrzebne, kiedy dopadnie nas ból albo problemy dermatologiczne. Receptura takiej maści oparta jest wyłącznie na naturalne składniki, które są pozyskiwane w licencjonowanych upraw konopi siewnych. Warto więc dowiedzieć się dokładniej, co zawiera w sobie ta wyjątkowa maść i w jakich przypadkach warto ją zastosować, aby była skuteczna.

Bogactwo składników maści konopnej

konopna maść uniwersalna z mikroelementamiPodstawowym elementem maści konopnej jest oczywiści olej konopny, który jest cennym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6. Występują one w tym przypadku w optymalnej proporcji 1:3 oraz mają za zadanie ochronę skóry przed utratą wilgotności. Powodują bowiem przywrócenie naturalnej bariery lipidowej naskórka, dodatkowo likwidują szorstkość skóry oraz w sposób skuteczny odżywiają i regenerują miejsca w których pojawia się łuszczyca czy egzema. Korzystnym wyborem jest konopna maść uniwersalna z mikroelementami. Znajdujący się w niej składnik aktywny w postaci CBD ma działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Doskonale nadaje się także w przypadku problemów dermatologicznych oraz kontuzji mięśniowych czy bólów kostno-stawowych. Dodatek oliwy z oliwek o lekkiej konsystencji może dodatkowo wpływać kojąco na podrażnioną skórę i wspomagać jej regenerację.

Wszystkie znajdujące się w maści konopnej składniki są panaceum na liczne dolegliwości, jak na przykład bóle czy zapalenie stawów, mięśni oraz ścięgien. Oprócz tego sprawdzają się w przypadku łuszczycy i atopowych egzem, a także zapaleń skóry. Ważne jest także działanie na trądzik, pokrzywki czy alergie skórne. Dodatkowo atutem jest skuteczne działanie w razie bólu pleców i kręgosłupa. Lista takich pozytywnych działań jest bardzo długa.