Styl ubierania się

T-shirty bawełniane z nadrukiem, koszulki bawełniane z nadrukiem, a może t-shirty z nadrukiem na zamówienie, bluzy z własnym nadrukiem na zamówienie, Co kupować, jak być stylową , podstawowe składniki stylu. Z czego wynika fakt bycia stylowym? Co w sobie maja osoby okrzyknięte ikonami stylu?

Jak dobrze skomponować strój?

Bluza z nadrukiemTajemnicze poczucie stylu wynika przede wszystkim z bardzo konkretnych elementów. W większości na szczęście są one od nas zależne. Gust może być przecież wrodzony, ale możemy go sobie wypracować, znajomość trików stylizacyjnych czy wyjątkowo proporcjonalna figura na pewno nie zaszkodzą, to jest też kilka innych, kluczowych czynników, o które same możemy zadbać – i przyniesie to korzyści nie tylko naszemu stylowi, ale i naszej garderobie w całości. Odkrywanie swojego stylu to raczej proces, w którym zaglądamy wgłąb siebie, niż odkreślanie kolejnych punktów z listy, ale to właśnie wypunktowanie najważniejszych czynników wydało mi się najbardziej przystępną formą do przedstawienia w poście. Jest ich dużo więcej, ale to, co przeczytacie poniżej, to podstawy, niezbędne by budować na nich coś więcej. Najważniejsze jest zadowolenie z siebie i swojego wyglądu. Idealnie skomponowany strój, np bluzy z własnym nadrukiem na zamówienie na osobie, która nie czuje się w nim pewnie, będzie wyglądał dużo gorzej niż mniej dopracowany zestaw na kimś, kto nosi go z pewnością siebie i przekonaniem. Wygoda najważniejszym aspektem!To punkt mocno powiązany z poprzednim. Nigdy nie będą wyglądać stylowo pijące w palce szpilki, zbyt opięte spodnie, non stop zsuwająca się z ramion bluzka. W tej niechlubnej kategorii prym wiodą stroje wieczorowe. Z jakiegoś powodu na wesela, studniówki i inne tego typu okazje lubimy wybierać sukienki, które może i ładnie prezentują się na wieszaku, ale zwyczajnie na nas nie pasują. Absolutnym klasykiem są tutaj źle dopasowane albo marnej konstrukcji sukienki bez ramiączek, które zjeżdżają noszącym z biustu, wymuszając umiarkowanie eleganckie podciąganie ich co pół minuty do góry. Warto pamiętać, że wygoda dla każdego oznacza coś innego, mamy różny stopień tolerancji na odzieżowe tortury, no i trening czyni mistrza. Moja mama nie wyobraża sobie życia bez wysokich obcasów i potrafi spędzić w nich bez żadnych problemów cały dzień zwiedzania. Dita von Teese sprawia wrażenie, jakby urodziła się w swoich dopasowanych sukienkach, widać że świetnie się w nich czuje, dlatego efekt jest tak powalający. Z kolei siostry Olsen zdecydowanie preferują luźniejsze kroje i wyglądają w nich równie fantastycznie, choć zupełnie inaczej. Wbrew temu, co próbują nam wmówić miałkie artykuły w magazynach, nie ma żadnego zestawu obowiązkowego stylowej kobiety. Beżowy trencz, czarne szpilki czy mała czarna sukienka ani niczego nam nie gwarantują, ani ich brak nie zamyka nam furtki do bycia stylową.

Prawdziwie stylowe osoby dobrze znają siebie i swoje potrzeby. Wydają pieniądze na ubrania i dodatki, które są u nich w ciągłej rotacji. Nie lubiąca imprez domatorka wybierze wygodne sukienki z dzianiny i piękną piżamę, pani adwokat zainwestuje w pięknie odszyte koszule, fanka weekendowych wycieczek z psem dobre buty trekkingowe i ciepłą, stylową parkę, a miłośniczka tańca mieniącą się cekinami sukienkę. Nawet najpiękniejsze i najdroższe brokatowe szpilki nie dodadzą Ci ani grama stylu, jeśli wylądują na półce.