Stylowa zawieszka do smoczka

Dla wielu rodziców, smoczek jest niezastąpionym elementem wyprawki, gdyż to najlepszy uspokajacz. Maluchy często płaczą z wielu powodów, niekoniecznie ważnych. Kiedy dziecko płacze z nudów, to można mu dać smoczek, który da wytchnienie rodzicom.

Jak wyglądają zawieszki do smoczków?

zawieszka do smoczka drewnianaNie każde dziecko korzysta ze smoczka, ponieważ zwyczajnie nie jest mu potrzebny. Jednakże są też dzieci, które często potrzebują wyciszenia smoczkiem, dlatego też ich rodzice nie rozstają z nimi. Smoczek jest zawsze przy maluszku, ale zawsze może się gdzieś zapodziać w trakcie przenoszenia dziecka czy nawet jego przewracania się. Dlatego przydatna jest zawieszka do smoczka drewniana lub też może być plastikowa czy wykonana z materiału. Jej głównym celem jest trzymanie smoczka zawsze blisko maluszka, gdyż jego zgubienie może przysporzyć rodzicom wielu nerwowych chwil. Zawieszki składają się z niewielkiego sznurka, tasiemki lub łańcuszka, który z jednej strony na plastikowy lub metalowy klips, a z drugiej zapięcie do smoczka. Nie posiada żadnych ostrych elementów, więc są one bezpieczne. Najczęściej posiada ona długość kilkunastu centymetrów, które spokojnie wystarczają, aby przypiąć zawieszkę do ubranka dziecka, a smoczek bez problemu dosięgał do buzi malucha. Drewniane zawieszki są ostatnio hitem, ponieważ są ekologiczne. Składają się ze sznurka, na który nawleczone są drewniane koraliki, a na końcach znajdują się odpowiednio: zapięcie do smoczka i klips. Jest lekka i poręczna, więc maluch może z nią spać.

Większość rodziców korzysta z zawieszek, ponieważ likwidują problem zgubienia smoczka. Jest ona zawsze przy maluszku. Możemy kupić zawieszki w wielu kolorach pasujących dziewczynkom i chłopcom i nie są one kosztownym zakupem, bo ich cena to zaledwie kilkadziesiąt złotych.