Szkolenie jazdy terenowej

Mnóstwo rowerzystów lubi czasem wyprawić się w długą trasę w góry. Niekiedy nie musi być to nawet trudna offroadowa trasa, a znacznie lżejsza i przyjemniejsza trasa rekreacyjna, na której nie będą mieli problemu nawet ci rowerzyści, którzy dopiero zaczynają jazdę po górach. Dla wielu rowerzystów rekreacyjnych górskie trasy bywają jednak zbyt trudne, lub też nie mają oni wystarczającego przygotowania do jazdy po górach.

Warsztaty z jazdy górskiej dla amatorów

wyprawy roweroweMnóstwo stowarzyszeń rowerowych i drużyn organizuje warsztaty z jazdy rowerowej, które są przeznaczone właśnie dla amatorów jazdy górskiej, i mają na celu przygotowanie ich do radzenia sobie w nietypowych sytuacjach. Podczas gdy takie warsztaty są szczególnie przydatne dla młodszych amatorów jazdy rowerowej, starsi i bardziej doświadczeni wolą szkolenia z jazdy Enduro w terenie, które przeznaczone są dla rowerzystów już mających obeznanie, aczkolwiek wolących doskonalenie zdolności pod okiem osób mających większą praktykę niż oni sami. Szkolenia Enduro i jazdy offroadowej mają często formę długich, kilkugodzinnych wypadów w góry lub w podobne trudne trasy, często przez kilka dni z rzędu, a na tych szkoleniach przygotowanie przede wszystkim skupia się na radzeniu sobie z najtrudniejszymi problemami i najbardziej wymagającym terenem szybko i bezpiecznie.

Taka forma szkoleń jest znacznie przystępniejsza niż jakiekolwiek wykłady czy nawet warsztaty na wpół teoretyczne, toteż wielu rowerzystów preferuje takie szkolenie ponad nieco łatwiejsze, aczkolwiek bardziej teoretyczne kursy. Szkolenia te są organizowane przez drużyny entuzjastów rowerowych i stowarzyszenia sportowe w całym kraju. Można więc odbyć kilka takich kursów, przygotowanych na kilku różnych trasach w innym środowisku.

Więcej informacji https://mtbacademy.pl