Szparunki jako nawiązanie do stylu vintage

Motocykle są zazwyczaj dwukołowymi pojazdami, które charakteryzują się wyjątkowo specyficznym wyglądem z charakterem. Posiadają często mocny silnik, a także wyjątkowo ciekawe wzornictwo. Warto wspomnieć, że ostatnio w niemalże każdej sferze ludzkiego życia powraca do łask moda vintage i jak nietrudno się domyślić, można znaleźć jej wpływ także w motoryzacji.

Motocyklowe szparunki w stylu vintage

szparunki motocykloweStyl vintage charakteryzuje się nawiązaniem do wzornictwa z minionych epok. Nie oznacza to stylizowania na dany moment w historii, ale łączenie wielu starych stylizacji. Wśród nich można wymienić na przykład inspiracje latami 90., 70., a nawet 30. Wszystko jest zależne od kreatywności. Styl ten można także zauważyć wśród takich pojazdów jak motocykle. Jednym z najbardziej retro nawiązań są tak zwane szparunki motocyklowe. Tak naprawdę można je opisać jako charakterystyczne pasy namalowane na elementach karoserii wcześniej wspomnianych dwukołowych pojazdów. Można je wykonać z wykorzystaniem taśmy tak, by były idealnie równe, co z pewnością okaże się wyjątkowo atrakcyjne dla estetów lub ręcznie, co jednak wiązać się może z nierównościami, ale idealnym odwzorowaniem na styl minionych lat. Dzięki szparunkom motocykle mogą zostać ozdobiony wyjątkowo ciekawym wzornictwem przywołującym na myśl między innymi specyficzny wygląd pojazdów z czasów PRL. Szeroki wybór pod względem kolorystyki pozwoli na odpowiednie dopasowanie tychże detali do każdego dwukołowca.

Szparunki są elementami nawiązującymi do minionych lat. Są to swego rodzaju drobne detali, a mianowicie pasy ozdabiające karoserię motocykla. Można je wykonywać na kilka sposobów – nowocześniejszy z wykorzystaniem taśmy, która osłania resztę lakieru, a co za tym idzie szparunki będą bardziej precyzyjne lub ręczny, nawiązujące do detali wykonywanych w przeszłości.