Szybkie i rzetelne badanie wariograficzne

Wykrycie oszustwa może być skomplikowanym zadaniem, ponieważ ludzie od lat się uczą je ukrywać. Nie trzeba daleko szukać, bo przecież każdy z nas szkoli się w tej sztuce od najmłodszych lat. Robimy to z różnych powodów, ale cel zawsze jest ten sam.

Na czym polega badanie wariograficzne?

szybkie badania wariografemJeżeli nasz rozmówca mówi rzeczy niestworzone, co chwile pociera usta, nos czy oczy, to możemy podejrzewać, że chce nas oszukać. Oczywiście na ostateczną ocenę tego faktu składa się zawsze kilka czynników, które łącznie dają nam pewność. Dlatego też po jednym zachowaniu nie można kogoś posądzać, ale trzeba wziąć pod uwagę szereg zachowań, które wskazują na nasze podejrzenia. Jeżeli nie możemy uwierzyć bliskiej nam osobie, to możemy ją poprosić aby zrobiła szybkie badania wariografem, ponieważ dają one nawet dziewięćdziesięciopięcio procentową skuteczność. Jest to głównie zasługa sposobu przeprowadzenia badania i testera, który później interpretuje wyniki. Miejscem, w którym są realizowane takie badania jest Instytut Badań Wariograficznych, który mieści się w Warszawie, ale posiada też dwadzieścia siedem oddziałów lokalizowanych w różnych miastach Polski, zatem nie będziemy mieli problemu z dotarciem do niego. Podczas badania, wariograf rejestruje reakcje fizjologiczne organizmu, które są wywołane bodźcami zewnętrznymi. Przeważnie obserwuje się przyśpieszone bicie serca i nadmierną potliwość skóry, gdyż są one typowymi objawami, kiedy się na przykład denerwujemy. Po wykonanym badaniu, tester porównuje wyniki z udzielonymi odpowiedziami.

W całym badaniu bardzo ważna jest właściwa interpretacja wyników, dlatego tak istotny jest tester i jego doświadczenie. W instytucie są oni systematycznie szkoleni i przeprowadzają setki badań, aby mieć wprawę we właściwej ocenie otrzymanych danych.