Szyld w stylu neonów z Las Vegas

 

Prowadzić zakład, sklep lub inny biznes i być widocznym na współczesnej ulicy to dość trudne zadanie. Wszystko dlatego, że reklama we współczesnych czasach zaczęła niekontrolowanie rządzić naszym życiem. Na ulicy widzimy setki, a nawet tysiące billboardów, które zlewają się już w jednolity krajobraz. Jak w takim gąszczu być zauważonym?

Podświetlany napis sposobem na zauważalność

napisy podświetlaneCiekawym sposobem na to, aby nasze logo zostało zauważone w tłumie jest instalacja podświetlanych napisów. Najlepiej sprawdzają się takie o jaskrawych kolorach, aby były widoczne z daleka. Kto tylko przypomni sobie jak wygląda Las Vegas ten na pewno zrozumie o co mi chodzi. Kolorowe napisy podświetlane przyciągają uwagę potencjalnych klientów, zwłaszcza jeśli w skali krajobrazu są wyjątkowe. Szczególnie ciekawie takie neony prezentują się w nocy. Korzystają z tej formy reklamy zwłaszcza kluby nocne, puby, a nawet lokale z kebabami. Neonowy napis w nocy widać z daleka, a jeśli do tego dodamy jakieś dodatkowe efekty, takie jak mruganie, albo zmiana koloru napisów to efekt będzie jeszcze większy. Ciekawą formą podświetlanych napisów jest także specjalna tablica o zmiennej treści, która może wyświetlać to co akurat chcemy w danym momencie przedstawić. Dla takiej restauracji na przykład oprócz samej nazwy taka tablica może wyświetlać także aktualne menu, które akurat dzisiaj się serwuje lub danie dnia. Kantory mogą także wyświetlać kursy walut.

Podświetlane napisy mogą być także bardziej subtelne co jest szczególnie zalecane w przypadku niektórych branży. Przykładem niech będą banki i inne instytucje finansowe, dla których po prostu nie wypada, aby przesadzali ze zbytnim lansowaniem się za pomocą kolorowego napisu na budynku. Zastosowań jest oczywiście tak dużo jak wiele wyobraźni mają ich autorzy.