Test antygenowy na koronawirusa – jak wykonać?

 

Bezpieczeństwo i troska o zdrowie swoje i najbliższych jest bardzo ważna. Z uwagi na spore ryzyko zakażenia się koronawirusem, wiele osób wciąż żyje w obawie o siebie i swoją rodzinę – w domu, w pracy, w szkole, a także spacerując ulicami miasta, można się zakazić wirusem i nie być tego świadomym. Nie warto czekać na pojawienie się pierwszych, bolesnych objawów.

Gdzie przeprowadzić testy na koronawirusa?

testy antygenowe abbottWiele firm wyszło naprzeciw potrzebom osób martwiących się o swoje zdrowie, prywatnie oferując wykonanie profesjonalnych testów. Obecnie udając się do wyznaczonych punktów, można spotkać się z kolejką, a na wynik samego badania trzeba czekać znacznie dłuższej niż w przypadku badań prowadzonych przez prywatne przedsiębiorstwa. W placówkach zatrudniani są profesjonalni pracownicy, którzy na zlecenie przyjadą i przeprowadzą testy osobom zatrudnionym w zakładzie pracy, a także mieszkańcom danego osiedla. Firmy dysponują właściwym sprzętem do przeprowadzania badań, dlatego wyniki testów pojawią się już po około 15-20 minutach. Jest to możliwe, gdyż firmy mają w posiadaniu, chociażby testy antygenowe Abbott, które charakteryzują się czułością 93,3% oraz swoistością na poziomie 98,2%. Badanie jest w pełni bezpieczne i przeprowadza się je w taki sam sposób jak w wyznaczonych punktach badań – wymaz pobierany jest z nosogardzieli pacjenta. Przeprowadzenie takich badań w swoim otoczeniu pomoże w ustaleniu ewentualnego zagrożenia w miejscu pracy bądź zamieszkania.

Świadomość zakażenia koronawirusem pomoże w przeciwdziałaniu i zwalczaniu choroby. W razie ewentualnych pytań związanych z koronawirusem, sposobem przeprowadzania badań lub innych związanych z pracą specjalistów, zawsze można liczyć na ich doradztwo i szczegółowe wyjaśnienia. Warto skonsultować się z wybraną firmą.