Transport powietrzny, wodny czy naziemny?

Poruszając się po świecie mamy do dyspozycji kilka znacznie różniących się między sobą środków transportu. Poszczególne dostępne dla podróżników metody transportu różnią się między sobą dostępnością, ceną, czasem podróży oraz komfortem.

Dzisiaj mamy wiele różnych rodzajów transportu, jaki wiec wybrać?

busy do holandii kujawsko pomorskieTransport możemy podzielić na trzy grupy. Pierwszą z nich jest możliwość przemieszczania się za pomocą samolotu. Drugą możliwością jest transport wodny np. statkiem lub jachtem, a trzecia to transport naziemny czyli pociągi, samochody oraz busy do Holandii kujawsko pomorskie, Busy z Belgii do Polski, busy z Niemiec do Polski oraz busy z Polski do Niemiec. Który z nich jest najlepszy? Wszystko zależy od naszych wymagań, upodobań i możliwości finansowych. Przeanalizujmy plusy i minusy poszczególnych z nich. Podróż statkiem jest bardzo ciekawą opcją na krótkie dystanse. Bardzo popularne są np. promy z Polski do Szwecji, gdyż jest to opcja względnie tania i pozwalająca na zabranie ze sobą dużą ilość bagażu, a także możemy na takim promie przebywać w bardzo komfortowych warunkach. Minusem jest fakt, że tego typu transport jest bardzo uzależniony od warunków pogodowych jakie panują na otwartej wodzie. Podróż statkiem bardzo źle zniosą także osoby z chorobą morską. Ciekawą opcją są również samoloty. W ostatnich latach bardzo popularne i dostępne nie tylko dla bogatych ludzi. Czasami zdarzają się bardzo okazyjne ceny biletów do poszczególnych krajów, częściej jednak jest to wydatek rzędu tysiąca złotych jeśli chodzi o podróżowanie po Europie. Minusem tego rozwiązania jest także uciążliwa odprawa przez którą możemy przejść przed wylotem. Są także osoby, które panicznie boją się latać. Jeśli nie odpowiadają nam te dwie powyższe możliwości to możemy zdecydować się na podróż pociągiem, busem lub samochodem. Jeśli chodzi o dwie pierwsze możliwości to wiążą się one przede wszystkim z oszczędnością pieniędzy, ale wydłużamy sobie czas podróży i kilkanaście godzin.

Pozostaje nam jeszcze podróż własnym samochodem, ale czy warto jest narażać samochód na nadmierną eksploatacje przejeżdżając nim jednorazowo kilkaset kilometrów?