Trójmiejskie giganty

Mieszkasz w Trójmieście i tęsknisz za odrobiną natury? Masz już dość piasku w butach i dźwięku fal? Trójmiasto wychodzi naprzeciw i zakłada duże ogrody, w których przyjemnie spędzisz czas. Zarówno z rodziną jak i samotnie. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Duże ogrody przynoszą zyski

Najpopulazakładanie dużych ogrodów w Trójmieścierniejszy to ten w Oliwie. Oddaje w ręce mieszkańców i turystów około trzech hektarów ziemi. Latem można zajrzeć także do palmiarni. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się park idealny na rodzinny piknik. Bardziej urozmaiconą ofertę przygotował Leśny Ogród Botaniczny Marszewo. Tutaj wraz z dziećmi albo znajomymi zrobić ognisko. Wystarczy zabrać ze sobą jedzenie, o resztę zadba Ogród. Aktualnie miejsce przechodzi modernizację. W niedalekiej przyszłości będzie można korzystać z nowych szlaków. Zakładanie dużych ogrodów w Trójmieście ma mieć przede wszystkim walor edukacyjny. Ważnym aspektem jest także ochrona rosnących tam drzew i krzewów. To także świetne miejsce do spędzania czasu z rodziną i odizolowania się od miejskiej architektury. Alternatywą dla spokojnych ogrodów botanicznych może być Miejskie Zoo w Gdańsku-Oliwie. Do dyspozycji zwiedzających jest park linowy, kolejka, w sezonie letnim można pojeździć na kucyku. Hitem okazuje się być Małe Zoo w którym można nakarmić zwierzaka. Zakładanie dużych ogrodów w Trójmieście przynosi zyski. 

Mieszkańcy szukają zielonych miejsc, bo życie w zgodzie z naturą stało się modne. Rodziny z dziećmi pragną odpoczynku i urozmaicenia miejskiego życia. Turyści coraz częściej od leżenia brzuchem do góry na plaży wolą zwiedzanie. Szczęśliwi posiadacze działek mogą założyć swój własny ogród botaniczny i posadzić w nim ulubione rośliny. Co prawda nie będzie on duży, ale z pewnością będzie przynosił zysk w postaci ucieszenia oka i pochwał sąsiadów.