Uzupełnienie diety produktami superfoods

Kilka lat temu po raz pierwszy większość z nas usłyszała termin superfoods. Obecnie, produkty zaliczane do tego grona wyróżniają się dużą popularnością i są chętnie wybierane przez osoby w różnym wieku. Nie każdy z nas jednak wie, czym się one charakteryzują. Warto poznać ich specyfikę i zalety tak, aby dokonywać podczas zakupów spożywczych świadomych wyborów konsumenckich. 

Bogactwo witamin w produktach superfoods

produkty superfoodsPopularne produkty spożywcze zaliczane do grona superfoods, czyli super żywności wyróżniają się na tle innych swoim dobroczynnym wpływem na nasz organizm. Są one prawdziwym bogactwem różnego rodzaju witamin i składników mineralnych. Pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Kupimy je już w każdym sklepie spożywczym. Są to przede wszystkim różnego rodzaju algi, suszone owoce i orzechy. Do tych najpopularnejzych zaliczyć możemy nasiona chia, spirulinę, macę, sproszkowany jarmuż, owoce miechunki peruwiańskiej czy jagody goji. Produkty te mogą stanowić doskonałe uzupełnienie dobrze zbilansowanej i zdrowej diety. Dodawajmy je do owsianek, koktajli czy twórzmy na ich bazie zdrowe desery. Pamiętajmy, że produkty te mają również często sporą ilość kalorii (szczególnie orzechy, nasiona i pestki) oraz cukru (owoce suszone). Aby czerpać z nich wszystko to, co najlepsze powinniśmy jeść je z umiarem. Najlepsze produkty superfoods mogą stanowić również doskonałą przekąskę między posiłkami.

Pyszne i zdrowe produkty z rodziny superfoofd to doskonałe uzupełnienie każdej, dobrze zbilansowanej diety. Suszone owoce dodawajmy do owsianek, jogurtów. Sproszkowane algi sprawdzą się do przygotowanych w domu koktajlach. Pestki i nasiona mogą wzbogacić nasze domowe słodkie wypieki a także pieczywo. Regularne spożycie takich produktów może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.