Właściwości folii do sianokiszonki

Folia stretch ma bardzo szerokie zastosowania od gospodarstw domowych po przemysłowe. Spełnia ona przede wszystkim funkcje ochronne. Istnieje specjalny rodzaj folii stosowanych w rolnictwie, które oprócz ochrony zawartości pakunku umożliwiają przebieg procesów fermentacji umożliwiając powstanie doskonałej paszy dla zwierząt.

Dobre folie do balotów

folia do owijania balotówRolnictwo jak każda inna branża korzysta ze znakomitych folii produkowanych obecnie w wielu odmianach. Folie wielowarstwowe w postaci grubego stretchu są wykorzystywane przede wszystkim do zamykania silosów lub owijania balotów słomy czy siana. Baloty są to walce ściętej podczas żniw słomy po zbożach skoszonej trawy. Są one szczelnie owijane folią w celu odcięcia dostępu powietrza aby mogły zachodzić procesy fermentacji. W ten sposób powstaje pełnowartościowa pasza dla zwierząt. Agrostretch to folia do owijania balotów specjalnie produkowana do tego celu. Jest ona odporna na przebicia i rozerwania, a jednocześnie posiada dużą rozciągliwość co pozwala ściśle i szczelnie zamknąć balot. Folia tego typu jest kleista obustronnie. Posiada również wyjątkową odporność na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, nie przepuszczają wilgoci oraz promieniowania ultrafioletowego. Najczęściej grubość folii do owijania balotów wynosi 25 mikronów, a długość nawoju folii na plastikowych lub kartonowych tulejach wynosi przeważnie ponad 1000 metrów. Folia tego rodzaju produkowana jest najczęściej w kolorze białym, zielonym lub czarnym by odciąć wpływ promieni słonecznych.

Folia do balotów musi być bardzo odporna na wszystkie wymienione zagrożenia gdyż zabezpieczone nią siano lub słoma są przechowywane w warunkach polowych będąc stale narażonymi na szkodliwe warunki środowiska. W zależności od producentów parametry są nieco różne ale dostarczana przez nich folia jest zawsze skutecznym zabezpieczeniem.