Właściwości tkaniny żakardowej

Zapewne wielu z nas słyszało o żakardzie, który kojarzony jest jako tkanina niezbyt przyjemna w dotyku. Mimo to wykazuje ona wiele ciekawych cech, dzięki którym warto zainteresować się tym tematem. Żakardowe ubrania w szafie mogą być ciekawą odmianą od typowo bawełnianych ubrań, przez co w naszej szafie będziemy mieć kilka ciekawych opcji.

Wybór żakardowych tkanin do garderoby

żakard bawełnianyPrzede wszystkim decydując się na nowe ubrania w garderobie należy zastanowić się czego poszukujemy. Może będą to ubrania wierzchnie, które nie muszą być delikatne i niemal przeźroczyste, a może właśnie przeciwnie. Ciekawym wyborem jest żakard bawełniany, czyli nieco twardszy splot niż żakard dzianinowy. Ta tkanina przede wszystkim spisuje się o wiele lepiej przy okryciach wierzchnich, zwłaszcza przez mocny splot, który może niektórym z nas nie odpowiadać. Mimo to dzięki mocnemu splotowi żakardy charakteryzują się bajecznymi wzorami, przez co niejedna kreacja będzie wyglądać zjawiskowo. Dodatkowo żakard nie wymaga specjalnej pielęgnacji i jest odporny na zabrudzenia, co czyni go łatwym w utrzymaniu. Co ciekawe, mimo twardszego splotu fantastycznie spisze się nie tylko w postaci żakietów czy płaszczyków, ale również sukienek i spódnic. Kreacje z niego produkowane spiszą się na specjalne wieczory, w trakcie których będziemy chcieli wyglądać o9dpowiednio do okazji. Dlatego warto zainteresować się żakardem i jego właściwościami.

Jedną z bardziej zdobnych tkanin jest żakard, który fantastycznie spisze się na co dzień, ale również na wyjątkowe okazje jak przyjęcia charytatywne czy czyjeś zaślubiny. Przy tym to materiał łatwy w utrzymaniu i wysokiej jakości, co sprawi, że w naszej garderobie będziemy mogli mieć ubranie, które ubierzemy w najważniejsze dla nas dni.