Wnętrza w angielskim stylu

Anglicy postrzegani są jako naród wyniosły i chłodny. Jednak wnętrze angielskiego domu zupełnie nie zgadza się z tym stereotypem. Wnętrza angielskich domów są bardzo ciepłe i przytulne. Może więc i Ty spróbujesz urządzić swoje mieszkanie w tym stylu? Angielski styl to przede wszystkim duża ilość tkanin.

Angielska dusza wnętrz

prześcieradła JerseyDecydując się na styl angielski wybierajmy głównie tkaniny ciężkie z grubym splotem, które łatwo znajdziemy w Żninie. Tylko takie tkaniny nadają wnętrzu przytulny klimat. Należy unikać tkanin lekkich i błyszczących, które robią wrażenie chłodnych. W pokoju w stylu angielskim nie może zabraknąć dywanów, różnej wielkości chodników, kraciastych koców i lambrekinów. Kolejna typowa cecha wnętrza w stylu angielskim to pastelowe kolory: błękity, zielenie i róże. Również można zdecydować się na prześcieradła Jersey. W Angielskich domach występują białe meble o kwiatowych (głównie róż) i roślinnych motywach. Nie może zabraknąć także sztukaterii, no i oczywiście kominka. Uzupełnieniem dekoracji mieszkania w stylu angielskim są portrety przodków i rodzinne pamiątki: porcelanowe figurki, wazoniki, itp. Oczywiście dekoracja to tak naprawdę końcowy etap, jeśli chodzi o urządzanie domu. Najpierw bowiem musimy ten dom zbudować. Jeśli już taki obiekt powstanie, możemy zająć się jego urządzaniem, wybierając stosowny kolor ścian czy rodzaj podłogi. Następnie natomiast możemy zastanowić się nad stylem poszczególnych wnętrz, urządzając je w taki sposób, aby nasze mieszkanie było możliwie najbardziej komfortowe.

Możemy zdecydować się między innymi na opisany powyżej styl angielski, który jest naprawdę bardzo elegancki. Jeśli jednak tego typu aranżacje nie są w naszym guście, możemy postawić na zwyklejsze rodzaje wystrojów wnętrz, kierując się przy tym własnymi upodobaniami.