Wybieramy drzwi antywłamaniowe centurion

Oczywiście każdy, kto kupuje drzwi antywłamaniowe chce, aby stanowiły one jak najlepsze zabezpieczenie dla domu. Jeśli zatem mieszkamy w jakiejś niebezpiecznej dzielnicy to wybierając drzwi zewnętrzne trzeba wybrać te antywłamaniowe centurion. Przy wyborze takich drzwi należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Po pierwsze czy drzwi spełniają normy bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o oznaczenia to naprawdę można się tutaj pogubić.

drzwi centurionOznaczenia sprowadzają się do tego, jak długo będą one w stanie stawiać opór złodziejowi oraz jakich narzędzi będzie musiał użyć włamywacz do otworzenia drzwi. Wiadomo, że nie istnieją drzwi, które w stu procentach zatrzymają złodzieja. Niektóre, takie jak drzwi centurion mogą jednak znacznie utrudnić działanie złodzieja. Wybierając odpowiednie drzwi można mieć pewność, że wydłużymy jego pracę nawet do pół godziny. Dzięki temu pewnie ktoś to zdąrzy zauważyć. Być może takie zabezpieczenia odstraszą także złodzieja, który zobaczy drzwi antywłamaniowe i nie będzie wiedział jak je otworzyć.
Można także oczywiście spotkać się z jakimiś innymi standardami. Pozwalają one na odejście na rzecz normy europejskiej. Klasę tych drzwi określa się cyframi od 1 do 6. Te ostatnie trzeba stosować w bankach oraz różnych instytucjach. Trzeba wiedzieć o tym, że mają one najlepsze zabezpieczenia. Warto zwrócić także uwagę na inne oznaczenia na drzwiach antywłamaniowych. Znajduje się na nich często oznaczenie RC. Ma to opisać także skalę bezpieczeństwa. Przy zakupie drzwi antywłamaniowych koniecznie należy sprawdzić czy mają one wymagane atesty oraz certyfikaty.
W Posce takie certyfikaty wydają na przykład Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Warto wiedzieć, że tylko drzwi, które posiadają takie dokumenty rzeczywiście spełniają jakiekolwiek normy bezpieczeństwa, o których mówi preoducent. Instytuty wydają także tabliczki znamionowe, które umieszczane są na bocznej krawędzi.

Trzeba jej poszukać. Jeśli jej nie mają to wówczas wiemy, że mamy do czynienia z oszustwem. Oczywiście trzeba dużą uwagę przywiązać również do wyboru zamka do drzwi antywłamaniowych centurion. Bez odpowiedniego zamka te drzwi nie będą spełniać swojej roli.