Wygodne dziecięce fotele

Chcąc zadbać o prawidłowy rozwój dzieci musimy przypilnować, aby utrzymywały swoje ciało w dobrej pozycji. By nie garbiły się zarówno na stojąco jak i siedząc. Warto od najmłodszych lat wpajać swoim pociechom jak ważne to jest dla ich zdrowia i sprawności. Ułatwić nam to zadanie mogą wygodne fotele, których kształt pomaga w utrzymaniu kręgosłupa w odpowiedniej pozycji.

Ergonomiczne fotele dla najmłodszych

fotele dla dzieciFotele przeznaczone dla dzieci małych i tych w wieku szkolnym powinny spełniać określone wymagania związane z ergonomią ciała, w tym przypadku jeszcze rosnącego. Zwykły fotel nie wystarczy. Dziecko nie ma jeszcze nawyku utrzymywania prawidłowej pozycji, szczególnie siedząc. Trzeba je tego nauczyć. Fotele dla dzieci powinny mieć specjalnie wyprofilowane oparcie, tak aby każdy odcinek kręgosłupa był odciążony. Takie siedzisko musi mieć również podłokietniki, by w momencie odpoczynku łopatki nie opuszczały się za nisko. Najlepiej jest wybrać fotel, który ma możliwość regulacji nie tylko wysokości siedziska (co jest raczej normą w przypadku foteli dla dzieci), ale również wysokości owych podłokietników. Ergonomiczne fotele dla dzieci czasem są wyposażone w doczepiane poduszki, które mają za zadanie odciążyć kark i odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku foteli gamingowych dla młodzieży i dorosłych.

Wydawać by się mogło, że nie ma sensu wydawać dużej sumy na fotel ergonomiczny dla dziecka. Prawda jest taka, że ten z szeroką możliwością regulacji, wykonany z wysokiej jakości materiałów wystarcza nam na lata. Można, by rzec, że będzie „rósł” razem z dzieckiem. Wybierając dla naszej pociechy fotel odpowiednio wyprofilowany, chronimy je przed ewentualnymi wadami postawy i nabraniem złych nawyków podczas siedzenia.