Wysokiej jakości komora laminarna

Próbki mikrobiologiczne, lekarstwa oraz substancje w których wymagana jest bardzo wysoka czystość materiałów – te środki są szczególnie narażone na działanie środowiska zewnętrznego. To bowiem ono jest źródłem licznych wirusów, bakterii, drożdży oraz mikroorganizmów niekiedy o chorobotwórczym charakterze. Wszystkie te cząsteczki mogą skutecznie popsuć owo pracy naukowców, medyków oraz farmaceutów. Na szczęście na rynku istnieją urządzenia, które przeciwdziałają temu zjawisku.  

Dlaczego warto stosować komorę laminarną?

komory laminarneDo jednych z najczęściej stosowanych urządzeń w miejscach takich jak zaplecza aptek, taktyki leków oraz laboratoria mikrobiologiczne należą komory laminarne. Urządzenia te pozwalają pracować tym miejscom zgodnie z praktyką. Dzięki nim uzyskiwane wyniki są wiarygodne. Z kolei wytwarzane specyfiki leczą, a nie są źródłem kolejnych chorób. Wszystko to możliwe jest poprzez zastosowanie laminarnego przepływu powietrza w komorach laminarnych. Ten strumień sprawia, iż żadne z cząsteczek nie unoszą się do atmosfery. Jednocześnie zastosowane powietrze jest całkowicie oczyszczone z zanieczyszczeń. Dzięki temu nie jest źródłem skażenia próbki. Komora laminarna to także dobrze zagospodarowana przestrzeń robocza. Można w niej sprawnie pracować i nie odchodzić co chwila po potrzebne przedmioty. W jej wnętrzu zainstalowane są zazwyczaj urządzenia, które przydają się w pracy laboranta. Jest tam np palnik gazowy, który służy do wyżarzania gilz laboratoryjnych. Dzięki temu udaje się uzyskać jeszcze lepsze, bardziej jałowe warunki pracy.

Podsumowując, aby nie martwić się o wiarygodność wyników lub czystość materiałów warto zainwestować w takie urządzenie jak komora laminarna. Sprzęt tego typu świetnie sprawdzi się w aptekach i laboratoriach mikrobiologicznych. Pozytywnie zaskoczyć może także cena tego urządzenia. Nie jest ona wcale wygórowana. Biorąc pod uwagę jej funkcje oraz wpływ na jakość analiz, można stwierdzić, iż jest nawet bardzo niska.