Wytrzymałe kosze uliczne

Chyba każdy z nas chciałby mieszkać w czystej i zadbanej okolicy, gdzie jest dużo zielonych terenów, a na ulicach nie musimy się potykać o śmieci. Jednak w dużej mierze taki stan zależy od nas samych, ponieważ to mieszkańcy zaśmiecają okolice.

Co możemy wrzucać do kosza?

kosze uliczne ze staliZa utrzymanie czystości w przestrzeni publicznej odpowiadają władze miasta. To, co mogą zrobić, to rozmieścić w strategicznych miejscach kosze uliczne ze stali, regularnie je opróżniać i ustanowić prawo, które nakazuje umieszczać w nich śmieci. Jeżeli każdy z nas wrzucałby do nich wszelkie papierki, folie i ogólnie rozumiane odpady, to wszystkie miasta byłyby czyste. Pojemniki na śmieci przeważnie znajdują się w parkach, na ulicach, przy obiektach szkolnych czy na rynkach, czyli tam, gdzie jest dużo ludzi. Najczęściej  spotyka się kosze ze stali, ponieważ są to jedne z najtańszych i bardzo wytrzymałych modeli. Mogą mieć kilka rozmiarów oraz parę wariantów pod względem wyglądu i wyposażenia. Kosze najczęściej stoją na ziemi lub na specjalnie przygotowanych słupach oraz są w odpowiedni sposób oznakowane. W sprzedaży znajdziemy pojemniki otwarte lub posiadające zadaszenie, które jest niezastąpione w trakcie deszczu. W większości przypadków kosze posiadają wyjmowane wkłady, które ułatwiają zachowanie w nich czystości, ale równie dobrze mogą być do nich wkładane worki takie jak każdy z nas używa w domu. Każdy kosz powinien być wytrzymały i odporny na działanie czynników atmosferycznych, a stalowy właśnie taki jest.

Ponieważ władze miast muszą zaopatrzyć wielki teren w kosze uliczne, to przeważnie wybierają najtańsze i najbardziej praktyczne modele koszy, które sprawdzą się w wielu miejscach. Przeciętnie za kosz ze stali trzeba zapłacić około trzysta – pięćset złotych.