Wzrasta popularność materiałów wyciszających

 

Dobra akustyka wnętrz to nie tylko domena studiów nagraniowych lub sal kinowych. Coraz więcej osób chce zapewnić odpowiednią nośność dźwięku w swoich prywatnych mieszkaniach. Szczególnie wtedy, gdy te mieszkania mieszczą sie w starych blokach lub kamienicach, w których wszystko słychać.

Pozbywamy się hałasu od sąsiada

pianka akustyczna gładkaOstatnie lata to ogromne zainteresowanie materiałami akustycznymi. Chcąc bliżej zbadać skąd bierze się az tak duźy popyt na wyciszanie wnętrz, firmy zajmujące się produkcją materiałów wygłuszających postanowiły zlecić statystyczne badania w całej Polsce. Okazało się, iż większość osób zaczęło zwracać większą uwagę na jakość swojego źycia. Hałasy zza ściany, wobec których do tej pory przechodziło się obojętnie, nagle zaczęły mocno przeszkadzać. Dzięki temu, źe na rynku upowszechniły się materiały wygłuszające, ludzie zaczęli z nich korzystać i polecać dalej. Pośród najbardziej popularnych materiałów akustycznych numerem jeden w zestawieniach jest pianka akustyczna gładka, która cechuje się przede wszystkim łatwością montażu. Jej dodatkową zaletą jest to, źe nadaje sie do naniesienia zarówno na ściany jak i sufit. Fakt, iź jest gładka i wygląda bardzo efektownie sprawia, iź bardzo duża część osób decyduje się zostawić ja nienaruszoną jako efekt dekoracyjny. Do tej pory bowiem wszelkiego rodzaju pianki akustyczne ukrywane byly pod warstwą tynki i farby, co wiązało się z dodatkowymi kosztami i przymusem wygenerowania dodatkowego czasu na malowanie ścian.

Polskie społeczeństwo zaczęło przywiązywać większą wagę do komfortu swojego życia. Stąd tak duża popularnosć materiałów wyciszających mieszkania. Ludzie zaczęli dotrzegać, że przeszkadza im hałas zza ściany i postanowili coś z tym zrobić. Najbardziej popularnym materiałem jest niezmiennie gładka pianka.