Z kim zamienić się na większe mieszkanie

Kiedy kupowałam mieszkanie w Gdańsku, to nie myślałam przyszłościowo. Zdecydowałam się na lokal dwupokojowy, ponieważ taki w tamtym czasie zdecydowanie mi odpowiadał. Kiedy jednak wyszłam za mąż i urodziłam dzieci, to mieszkanie okazało się zdecydowanie za małe.

Zamiana mieszkania na większe w centrum miasta

zamiana mieszkań gdańskNie chciałam go sprzedawać, by kupić większe, bo wiązało się to ze sporymi kosztami, a na takie nie chciałam sobie pozwolić. Doszłam do wniosku, że lepiej się z kimś zamienić na mieszkanie, bo było to o wiele korzystniejsze rozwiązanie. W mieście była firma, w której oferowana była zamiana mieszkań Gdańsk zaś był miastem, w których takich ofert było mnóstwo. Zgłosiłam się do tej firmy, bo chciałam mieć wszystko załatwione odpowiednio. Nie znałam się na przepisach prawa a chciałam wszystko mieć załatwione legalnie. W firmie znalazły się dwa małżeństwa, które były zainteresowane zamianą mieszkań. Jedno z nich posiadało lokal w centrum Gdańska i ta oferta mi się spodobała. Mieszkanie było piętrowe, znajdowały się w nim dwie łazienki i cztery pokoje. Właśnie na takie mieszkanie chciałam się zamienić. Spotkałam się z tym małżeństwem i dogadaliśmy się w kwestii zamiany. Musiałam wziąć kredyt na dopłatę do tamtego mieszkania, ale kwota nie była wysoka a raty właściwie mało odczuwalne. Moje mieszkanie temu małżeństwu od razu się spodobało i to im bardziej zależało na tej zamianie. Najważniejsze, że każda ze stron była zadowolona z tej zamiany.

Przeprowadzka do większego mieszkania odbyła się w weekend. Z mężem mieliśmy do dyspozycji przestronną sypialnię z dostępem do własnej łazienki. O takim mieszkaniu zawsze marzyłam i cieszyłam się, że to małżeństwo zdecydowało się na tę zamianę. W centrum miasta podobało mi się bardziej.