Zalety basenów poliestrowych i ich budowa

Własny basen to nie tylko miejsce orzeźwienia w czasie upałów, ale również miejsce odpoczynku i relaksu oraz miejsce wspólnych spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Dodatkowo istnieje możliwość zamontowania nad basenem specjalnego dachu, dzięki któremu będziemy z niego mogli korzystać nawet zimą.

Basen poliestrowy – budowa we własnym ogrodzie

Baseny ogrodowe poliestrowebaseny ogrodowe poliestroweto tak zwane „baseny gotowe” wykonane z wysokiej jakości materiałów. Producenci oferują szeroki wybór modeli, dzięki temu możemy dopasować rozmiar oraz głębokość basenu do swoich potrzeb lub  wielkości naszej działki czy ogrodu. Możemy również wybrać kolor basenu spośród oferowanych przez producentów. Do wyboru mamy kolor niebieski lub biały. Niektórzy producenci oferują również inne kolory, większość jednak wybiera niebieski. Razem z mężem postanowiliśmy wybudować własny basen, ale zajęłoby to sporo czasu a nam zależało na szybkim montażu. Na szczęście w Internecie znalazłam ogłoszenie firmy oferującej montaż gotowych basenów poliestrowych. Dodatkowo zajmowała się ona transportem, aranżacją i montażem. Zadzwoniłam więc i umówiła się na spotkanie z przedstawicielem. Po omówieniu wszystkich szczegółów, wybraniu modelu basenu oraz podpisaniu umowy przyjechali pracownicy, który zajęli się jego montażem. Na początku wykopali odpowiednią dziurę, w której miał znajdować się basen. Następnie po przygotowaniu podłoża można było umieścić basen na miejscu, nalać do niego wody i już można było się w nim kąpać.

Jeśli zależy nam na korzystaniu z basenu również zimą, podczas deszczowej pogody lub chłodnego dnia można zamontować specjalne zadaszenie, dzięki któremu będzie to możliwe. Dodatkowo basen to nie tylko miejsce relaksu, możemy w nim również ćwiczyć sami bądź ze znajomymi.