Zalety żarówki led

 

Jeśli chcemy skorzystać z najnowszej technologii, warto zdecydować się na LED, co oznacza „diodę emitującą światło”. Kiedyś te żarówki przeznaczone były tylko dla specjalistycznych lamp, ale teraz mogą pasować do standardowego złącza wkręcanego w większości lamp i gniazdek elektrycznych. Żarówki LED są trwalsze i bardziej energooszczędne niż żarówki standardowe.

Nowoczesne i energooszczędne żarówki led

żarówka led g95Skupiają one swoje światło w jednym kierunku, co czyni je świetnymi do oświetlania konkretnej przestrzeni. Są idealne np. w lampach do czytania, szafkach kuchennych i jako oświetlenie zadaniowe. Ponadto nie nagrzewają się tak bardzo, jak żarówki tradycyjne. Lampa elektroluminescencyjna (LED, skrót od Light-Emitting Diode), jest rodzajem lampy elektrycznej, która wykorzystuje elektroluminescencję, zjawisko optoelektroniczne wywodzące się z technologii diod elektroluminescencyjnych. Z historycznego punktu widzenia elektroluminescencja umożliwiła najpierw rozwój diod elektroluminescencyjnych, które mogły być stosowane jako lampki sygnalizacyjne ze względu na ich napięcie zasilania, które jest dostosowane do elektroniki, oraz ich długą żywotność (wskaźniki czuwania lub pracy urządzeń elektrycznych, sygnalizacja itp.) Następnie, w wyniku postępu technologicznego i zwiększenia mocy, opracowano i produkowano przemysłowo lampy (takie jak żarówka led g95) oparte na tej technologii.

Po wprowadzeniu w 2012 roku europejskiego zakazu stosowania tradycyjnych żarówek, a następnie w roku 2018 żarówek halogenowych, a także ze względu na dłuższą żywotność, niższe zużycie i niższe ceny, udział nowoczesnych lamp LED w rynku stale rośnie, nie tylko w oświetleniu domowym i biurowym, ale także w miejscach publicznych, takich jak np. metro, kawiarnie czy restauracje.