Zapory antyterrorystyczne to świetne zabezpieczenie

 

Bardzo ważne jest bezpieczeństwo wszystkich osób zatrudnionych w mojej firmie. Posiadam prywatną rozlewnię paliw, co powoduje, że względy bezpieczeństwa są niezmiernie istotne. Dlatego też ze służbami BHP stale myślimy nad nowymi rozwiązaniami, które wpłyną na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa ośrodka.

Jak wygląda montaż zapór antyterrorystycznych?

Zapory antyterrorystyczneRozwiązania systemowe to takie, które w całości zwiększają poziom bezpieczeństwa. Wiedziałem, że potrzebne będą odpowiednie zapory, które skutecznie odstraszą potencjalnych złodziei. Co prawda, do tej pory nie doszło do takiej sytuacji, ale zawsze warto być czujnym. Zapory antyterrorystyczne dostępne są w przeróżnych wariantach. Bardzo popularne są wzmacniane słupki i szlabany, których nie sposób staranować autem osobowym. Ich konstrukcja jest mieszanką metalu, żelbetonu, a także specjalistycznych substancji konstrukcyjnych. Dostępne są różne warianty, które oferują zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w zależności od tego, jak szerokie mają być zapory. Wiele polskich firm zajmuje się produkcją sprawdzonych rozwiązań, które montowane są za granicą. Charakteryzują się one tym, ze są bardzo trwałe i odporne na warunki pogodowe. Co ważne, dobrze umieszczona zapora potrafi bardzo zniechęcić złodziei. Wzmacniane blokad drogi są bardzo dobrym pomysłem, kiedy droga do zakładu jest szeroka. Zdecydowałem się właśnie na takie blokady, bo pozwalają one na zachowanie odpowiednich względów bezpieczeństwa, a nie są wcale drogie.

Wszystko mieści się w budżecie, jeśli oczywiście zależy nam na tym, by zapora została umieszczona w newralgicznych miejscach. Ich solidna konstrukcja opiera się na dużej dawce betonu, który wpływa na specyficzny kształt konstrukcji.  Na pewno będę zadowolony z zakupu, zwłaszcza, że termin realizacji zlecenia jest dla mnie bardzo komfortowy. Jestem przekonany, że pracownicy od producenta szybko uwiną się z obowiązkami.