Zasada centralnego odkurzania

Zasada centralnego odkurzania

Każdy ma swój sposób an sprzątanie i robi to tak często, jak jest potrzebne. Samo sprzątanie nie jest przyjemną czynnością, ale jeżeli będziemy posiadali profesjonalny, dobrej jakości sprzęt do sprzątania, to na pewno będzie ono łatwiejsze.

Gdzie można sprzątać centralnymi odkurzaczami?

centralne odkurzanieOsoby mieszkające w małych mieszkaniach, z powodzeniem mogą wykorzystywać sprzęty dostępne w sklepach z urządzeniami do gospodarstwa domowego. Są one niedrogie, mają niewielkie rozmiary i dość dobrze usuwają brud z płaskich powierzchni. Innowacyjnym podejściem jest centralne odkurzanie, które polega na wykorzystaniu jednego, stacjonarnego odkurzacza jednocześnie w wielu pomieszczeniach. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej jego instalacji, czyli montażu w w pomieszczeniu gospodarczym, lub piwnicy oraz pociągnięciu przewodów w ścianach budynku i podłączeniu ich w każdym pomieszczeniu. Finalnym efektem są niewielkie otwory w ścianach, do których podłącza się rurę ssącą i można już sprzątać. Nie musimy myśleć o kablu zasilającym, czy o konieczności ciągnięcia odkurzacza za sobą, bo nie mamy. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest brak hałasu, ponieważ sprzęt znajduje się w odległym pomieszczeniu. Jedyne co słyszymy w trakcie sprzątania, to szum dobiegający z rury. System centralnego odkurzania sprawdza się w dużych budynkach, posiadających przynajmniej dwa – try piętra, w biurowcach, czy wielopoziomowych zakładach pracy. Mogą one być wykorzystywane prywatnie lub przez firmy świadczące usługi sprzątające.

Profesjonalny odkurzacz centralny kupimy jedynie w specjalistycznych sklepach z urządzeniami przemysłowymi, lub bezpośrednio u dystrybutorów współpracujących z producentem. Jest to dość drogie urządzenie, ale jego zakup szybko się zwraca.