Zastosowanie elektrycznych suszarek do rąk

Zastosowanie elektrycznych suszarek do rąk

Na terenie większych obiektów, w których mogą przebywać jednocześnie duże ilości osób należy stosować nowoczesne technologie i rozwiązania, które pozwalają na optymalizację kosztów zużycia mediów. Dotyczy to w szczególności obiektów publicznych czy galerii handlowych, w których codziennie pojawia się wiele osób. W tych obiektach najwięcej zużywa się wody, ciepła oraz prądu.

Optymalizacja zużycia energii elektrycznej

elektryczne suszarki do rąkKażde z tych mediów może być racjonalnie zużywane tak żeby ograniczyć koszty związane z ich zakupem. W przypadku wody często stosowane są automatyczne umywalki, które włączają dopływ wody w momencie podłożenia dłoni pod kran. Jeśli chodzi o ciepło często stosowane są chociażby kolektory słoneczne czy pompy ciepła, które dostarczają taniej i zielonej energii. W przypadku energii elektrycznej pole manewru jest bardzo szerokie. Jest to spowodowane mnogością odbiorników energii, które są stosowane i wykorzystywane w obiektach. Często stosowane są chociażby elektryczne suszarki do rąk, które montuje się w łazienkach. Dzięki temu w prosty i szybki sposób możliwe jest wysuszenie rąk. W tradycyjnych rozwiązaniach do tego celu wykorzystywane były papierowe ręczniki, które często były nieefektywnie wykorzystywane. Przykładowo do wysuszenia rąk wystarczy przeważnie jeden listek, a klienci zużywają ich klika.

Przez to generowane są dodatkowe koszty oraz obciążane niepotrzebnie środowisko naturalne. Właśnie dlatego w dużych obiektach powszechną praktyką jest montaż elektrycznych suszarek, które działają tylko przez określony czas. W takim przypadku przyłożenie dłoni powoduje uruchomienie urządzenia, które działa kilka sekund. Po tym czasie jest wyłączane. W celu jego ponownego uruchomienia należy kolejny raz przyłożyć dłonie w wyznaczone miejsce.