Zbiornik na czystości alternatywą dla kanalizacji

Wiele osób marzy o własnym mieszkaniu z dala od zgiełku miasta. Osoby te przeważnie pragną przeprowadzić się na wieś, gdzie będą mogły w spokoju wykonywać swoje codzienne czynności. W mieście istnieją większe możliwości realizowania ścieżki kariery, jednak w chwili obecnej obserwowany jest trend, w którym dużo osób wraca na wieś żeby wieść spokojne życie.

Dzięki dwóm zbiornikom szambiarka przyjedzie rzadziej

zbiorniki na szamboNa wsi istnieje również możliwość realizacji własnych pasji. Jest to idealne mieście do wychowywania dzieci. Podobnie sytuacja miała się ze mną. Wspólnie z żoną podjęliśmy decyzję o przeprowadzce na wieś. Była to decyzja, która została podjęta w związku z oczekiwaniem na potomka. Postanowiliśmy wybudować własny dom. Jako, że oboje pracujemy zdalnie, przeprowadzka na wieś nie oznacza dla nas rezygnacji z kariery zawodowej. Jak się okazało własny dom z dala od cywilizacji wymagał od nas rozwiązania kilku problemów. Jednym z nich był dostęp do kanalizacji. Działka, którą kupiliśmy pod budowę nie była podłączona do sieci kanalizacyjnej. Po konsultacjach z projektantem okazało się, że jedyną możliwością odprowadzenia nieczystości z mieszkania są zbiorniki na szambo. Jak tłumaczył projektant zbiornik taki jest w stanie pomieścić kilkadziesiąt tysięcy litrów nieczystości. Postanowiliśmy zainstalować dwa takie zbiorniki żeby nie zachodziła potrzeba ich częstego opróżniania. Technologia poszła już tak do przodu, że zbiorniki te są wykonane z tworzyw sztucznych a co za tym idzie posiadają większą żywotność oraz parametry użytkowe.

Kiedyś zbiorniki na szambo wykonywało się z betonu co wiązało się z dodatkowymi kosztami transportu lub w skrajnych przypadkach wykonaniem takiego zbiornika na miejscu budowy. Jestem przekonany, że rozwiązanie problemu z odprowadzeniem nieczystości przyspieszy budowę naszego nowego domu. Jest to nasze wspólne marzenie, które ma się niedługo spełnić.