Zdecydowałam się na leasing pracownika z Ukrainy

Już kilka lat temu otworzyłam własne przedsiębiorstwo. W niedługim czasie planowałam otworzyć drugi oddział mojej firmy. Zdecydowałam, że oddział ten otworzę na Ukrainie. Najpierw jednak musiałam załatwić sporo formalności, tutaj, na miejscu, związanych z założeniem działalności międzynarodowej. Postanowiłam jednak już teraz zatrudnić odpowiedniego pracownika z Ukrainy, żeby się on wyszkolił.

Skorzystałam ze świetnego leasingu pracowników

świetny leasing pracowników z ukrainyZależało mi na tym, aby była to osoba biegła w językach obcych, która ma odpowiednie kwalifikacje i kompetencje do prowadzenia własnego oddziału firmy. Długo zastanawiałam się nad tym, skąd wziąć takiego pracownika. W końcu moja przyjaciółka podpowiedziała mi bardzo dobre rozwiązanie. Ona sama kilka lat temu była w podobnej sytuacji i zdecydowałam się na świetny leasing pracowników z Ukrainy. Poleciła mi firmę, która ściąga do pracy w naszym kraju specjalistów z Ukrainy. Dobierają odpowiednią osobę pod wymogi i oczekiwania pracodawcy, dlatego nie będę musiała zbyt dużo czasu poświęcać na sam proces rekrutacyjny. Oczywiście w każdej chwili mogłabym zażądać również sprowadzenia innego pracownika, gdyby okazało się, że dana osoba nie spełnia moich oczekiwań. To było dla mnie bardzo dobre rozwiązanie, tym bardziej że podpisując umowę leasingu miałam dużo mniejsze koszty, niż gdybym chciała zatrudnić tą osobę bezpośrednio.

Już wkrótce przekonałam się, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Najważniejsze dla mnie było to, że nie musiałam ponosić żadnych dodatkowych kosztów ani prowizji związanych ze sprowadzeniem dla mnie pracownika z Ukrainy. Poza tym to firma leasingowa zajmowała się tym, aby sprowadzony przez nią pracownik posiadał ważne pozwolenie na pracę oraz kartę pobytu, dzięki czemu niczym nie musiałam się przejmować.