Zegar z metalu ozdobą mieszkania

Moje pierwsze w życiu mieszkanie wygląda tak, jak sobie wymarzyłam. Kupiłam je w nowym budownictwie, więc z założenia nowoczesnych wnętrz jest bardzo przestrzenne. Aneks kuchenny łączy się z jadalnią i salonem. Jedynie pokoje są oddzielne. Całość ma spory metraż, gdyż docelowo będę tu mieszkać z założoną przez siebie rodziną.

Ceglana ściana z metalowym zegarem

zegar ścienny metalowyMieszkanie, z którego jestem niezwykle zadowolona, kupiłam w stanie surowym. Taki był mój cel, bo od samego początku chciałam je urządzić po swojemu. Od lat interesuje się hobbystycznie aranżacjami wnętrz, dlatego od kilku lat miałam w głowie pomysły, które teraz przelewam na rzeczywistość. Całe mieszkanie mam już na wykończeniu. Najbardziej podoba mi się ceglana ściana, która jest punktem przykuwającym uwagę w salonie. Z racji tego, że nie używam w ogóle telewizora, długo nie miałam pomysłu, co miałoby się na tej ściance znaleźć. Aż w końcu w jednym ze sklepów trafiłam na zegar ścienny metalowy, który kupiłam z miejsca. Zegar ten ma bardzo dużą średnice i wykonany jest jasnego metalu. Nie ma wypełnień, cały zegar stanowi bowiem ozdobna rama ze wskazówkami. Cyfry, wskazujące godzinę, są formie rzymskich liczb. Zegar bardzo przypominam mi te, które wisiały kiedyś w halach dworców kolejowych. Powieszony na ceglanej ścianie, nadał jej niesamowitego charakteru. Nad ścianką umieściłam punktowe światła, które nadają klimat wnętrzu. Bazując na tej ścianie z zegarem dokupiłam później dodatki i stopniowo stworzyłam zharmonizowany wystrój.

Mieszkanie, które kupiłam jakiś czas temu w stanie surowym jest już praktycznie wykończone. W aranżacji całego wnętrza chciałam wyjść od jednego punktu i wokół niego zbudować klimat. Okazało się, że punktem centralnym stała się ceglana ściana z metalowym zegarem.