Zielona architektura przeżywa renesans

W polskich miastach coraz większą wagę przywiązuje się do dbania o miejsca zielone. Skwery i parki są nie tylko płucami dla zanieczyszczonych miast, ale też miejscem do wypoczynku i kreatywnego spędzania czasu w wolnych chwilach. Powstaje coraz więcej konkursów, organizowanych przez władze poszczególnych miast, na oryginalne projekty miejsc zielonych. 

Nowoczesne parki od najlepszych architektów

dobry architekt krajobrazu z ToruniaW ostatnim czasie kilka największych miast w naszym kraju ogłosiło konkursy na najciekawsze projekty terenów zielonych w centrach. Zwykłe parki są już pewnym przeżytkiem. Poszukiwane są rozwiązania, które poza zielenią i funkcją estetyczną, zapewnią mieszkańcom miast miejsce do aktywnego wypoczynku wraz z całymi rodzinami. Jak chodzi o stolice, faworytem w konkursie jest znany i bardzo dobry architekt krajobrazu z Torunia, który przedstawił projekt zielonych parków rozrywki. Liczne atrakcje wtopione w pięknie zaaranżowaną zieleń mają powstać w każdym parku, który jest obecnie tylko alejką z ławkami i drzewami. Do tych atrakcji mają należeć naturalne place zabaw dla dzieci, parki linowe, strumienie z wodą pitną, alejki do biegania czy jazdy na rolkach i tak dalej. Według architekta, należy jak najmocniej wykorzystać możliwości danej przestrzeni, dając mieszkańcom różne rozwiązani i możliwości. Chodzi też o podział przestrzeni dla ludzi w różnym przedziale wiekowym tak, aby zadowoleni byli zarówno starsi, najmłodsi, jak i wymagająca młodzież.

Nowoczesne rozwiązania pojawią się niedługo w parkach największych polskich miast. Mieszkańcy zyskają atrakcyjne miejsca do wypoczynku w pięknych okolicznościach przyrody. Czekamy tylko na rozstrzygnięcie konkursów i wdrożenie w życie najciekawszych projektów, przygotowanych przez najlepszych architektów w kraju.